Rekuperacja - Katowice

Rekuperatory Katowice

Montaż rekuperacji to rozwiązanie mające znaczną przewagę nad powszechnie stosowaną w tradycyjnym budownictwie wentylacją grawitacyjną. Jest to związane z tym że wentylacja grawitacyjna opiera się na systemie kominowym umożliwiającym przepływ jednego strumienia powietrza regulowanego przez różnice ciśnień wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz. Taki system wentylacji domu jest nieefektywny – prowadzi do nadmiernego wychładzania wnętrza a ponadto w żaden sposób nie filtruje powietrza trafiającego do wnętrza budynku, przez co, w teoretycznie świeżym powietrzu, znajdują się drobnoustroje, pyłki oraz spaliny natomiast komfort przebywania w mieszkaniu lub biurze drastyczne się zmniejsza. Montaż rekuperacji oferowany przez Klima Silesia na Śląsku to doskonały sposób na podniesienie jakości powietrza trafiającego do płuc osób przebywających w pomieszczeniu a przy tym również energooszczędność, gdyż montaż wentylacji mechanicznej zapewnia częściowe odzyskanie ciepła powietrza odprowadzanego na zewnątrz budynku. Montaż rekuperacji na Śląsku to efektywne i wydajne rozwiązanie na zapewnienie sobie wysokiej jakości powietrza w mieszkaniu lub biurze. Nasza firma zajmuje się montażem rekuperacji w takich miejscowościach jak Będzin , Dąbrowa Górnicza , Czeladź Sosnowiec , Katowice , Siemianowice Śląskie , Siewierz , Myszków , Tarnowskie Góry 

Montaż Rekuperacji Katowice

Montaż systemów rekuperacji polega na zainstalowaniu jednostki centralnej w postaci rekuperatora w wybranej części budynku a następnie stworzenie kanałów wentylacyjnych, z których jeden będzie doprowadzał powietrze do pomieszczenia (czerpnia) a drugi będzie wypychał zużyte powietrze do atmosfery (wyrzutnia). Ponadto montaż systemów rekuperacji wymaga dodatkowo instalacji nawiewu do pomieszczeń oraz wyciągów - każdy z tych elementów współpracuje z czerpnią i wyrzutnią w celu doprowadzenia i wyprowadzenia powietrza do lub z rekuperatora. Klima Silesia to specjaliści, dla których montaż systemów rekuperacji na Śląsku nie ma tajemnic. Działamy na terenie wielu miast śląskich takich jak: Dąbrowa Górnicza, Katowice, Tarnowskie Góry a także Siemianowice Śląskie. Montaż systemów rekuperacji na Śląsku? Jedynie z Klima Silesia!

Serwis Rekuperatorów w Katowicach

Rekuperacja znana jest też pod nazwą wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Stanowi ona alternatywę dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej oraz klimatyzacji. Wentylacja grawitacyjna opiera się na zasysaniu powietrza wytwarzanego w kominach ma jednak wiele wad, spośród których najbardziej uciążliwe dla komfortu osób przebywających w pomieszczeniach są wychładzanie budynku oraz brak regulacji wilgotności powietrza. Rekuperacja Śląsk to jedna z usług oferowanych przez Klima Silesia mieszkańcom oraz właścicielom budynków użytkowych w województwie śląskim. Dzięki rekuperacji możliwym jest kontrolowanie ruchu powietrza, które jest nawiewane i usuwane z pomieszczeń przy jednoczesnym odzyskiwaniu jego ciepła. Rekuperacja na Śląsku pozwala na kontrolowaną mechanicznie wymianę zużytego powietrza na świeże, co ma szczególne znaczenie dla komfortu domowników oraz użytkowników biur w województwie śląskim.

Klima Silesia oferuje rekuperację w śląskim województwie. Poza dostarczeniem jednostki centralnej wentylacji mechanicznej, którą jest rekuperator, zajmujemy się również montażem całego systemu w budynkach o różnym przeznaczeniu. Rekuperacja pozwala na realne obniżenie kosztów ogrzewania budynku co jest zasługą nawiewu dostarczającego do wnętrza częściowo nagrzane powietrze. Rekuperacja w śląskim województwie to nie tylko komfort oszczędzania na rachunkach za prąd to również gwarancja napływu powietrza przefiltrowanego, wysokiej jakości i bez zanieczyszczeń takich jak: dym, spaliny samochodowe, smog a ponadto także skuteczny system usuwania wilgoci.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług
KONKURENCYJNE CENY
WSZYSTKIE URZĄDZENIA POSIADAJĄ GWARANCJĘ
FACHOWA POMOC I DORADZTWO