Rekuperacja - Dąbrowa Górnicza

Rekuperatory Dąbrowa Górnicza

System rekuperacji to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, która ceni sobie wysokiej jakości powietrze we własnym domu czy biurze. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych w tradycyjnym budownictwie wentylacji grawitacyjnych, systemy rekuperacji nie są uzależnione od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz opierają się na kontrolowanej wymianie powietrza. Tradycyjny system niezwykle często doprowadza również do wychłodzenia pomieszczeń, co jest szczególnie uciążliwe podczas chłodniejszych pór roku. To z kolei wiąże się z jego nieefektywnym działaniem. W tym przypadku powietrze nie jest również filtrowane, przez co stale oddychamy tym samym, zanieczyszczonym powietrzem – znajdują się w nim drobnoustroje, pyłki, a nawet spaliny. Dla zwiększenia komfortu wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu szczególnie poleca się zamontowanie systemu rekuperacji. To również rozwiązanie, które pozwala na częściowe odzyskanie ciepła z powietrza odprowadzanego na zewnątrz. Wybierając usługi Klima Silesia, nasi klienci stawiają nie tylko na wysokiej jakości produkty i usługi, ale również najwyższą jakość powietrza w swoim domu.

Sprawdź miasta, w których wykonujemy usługi: Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Sosnowiec, Katowice, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Myszków, Tarnowskie Góry.

Montaż rekuperatorów Dąbrowa Górnicza

Proces montażu rekuperacji polega na instalacji jednostki centralnej, jaką jest rekuperator w określonej części budynku. Kolejnym krokiem jest stworzenie dwóch kanałów wentylacyjnych. Jeden z nich będzie odpowiedzialny za doprowadzanie powietrza do pomieszczenia — czyli czerpnia — z kolei drugi, zwany wyrzutnią będzie odpowiedzialny za odprowadzanie zużytego i zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku. Ponadto konieczne jest zamontowanie nawiewów i wyciągów, które będą kompatybilne ze stworzonymi kanałami, doprowadzając lub odprowadzając z nich powietrze.

Obawiasz się, czy wszystko zostanie zamontowane tak, jak należy? Bez obaw! Klima Silesia to firma z wieloletnim doświadczeniem, w której pracują specjaliści znający wszystkie tajemnice systemów rekuperacji oraz klimatyzacji. Skontaktuj się z nami – wszystko Ci wyjaśnimy!

Serwis rekuperacji Dąbrowa Górnicza

Wentylacja mechaniczna wyposażona w system odzyskiwania ciepła to świetna alternatywa dla wentylacji grawitacyjnej, powszechnie stosowanej w tradycyjnym budownictwie, a także klimatyzacji. W tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej nie ma możliwości kontrolowania wymiany powietrza wytwarzanego w kominach, przez co często dochodzi do wychładzania pomieszczeń – chyba każdy z nas dobrze zna to uczucie, szczególnie w zimowych i jesiennych miesiącach. W parze z tego rodzaju systemem często spotykany jest również problem z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności powietrza w naszych domach czy biurach. Zanieczyszczenia, pyłki i drobnoustroje również nie są usuwane z pomieszczeń. Dzięki rekuperacji bez problemu można poradzić sobie z tego typu udogodnieniami. Co więcej, rekuperacja daje możliwość częściowego odzyskiwania ciepła ze zużytego powietrza, co z kolei przekłada się na rachunki za ogrzewanie.

Usługi Klima Silesia kierowane są zarówno do mieszkańców, jak i właścicieli budynków znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Jeśli więc zależy Ci na wysokim komforcie w twoim budynku, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!


Dlaczego warto skorzystać z naszych usług
KONKURENCYJNE CENY
WSZYSTKIE URZĄDZENIA POSIADAJĄ GWARANCJĘ
FACHOWA POMOC I DORADZTWO