Rekuperacja - Będzin

Rekuperatory Będzin

Wybór rekuperacji w swoim domu to rozwiązanie, które zdecydowanie przewyższa tradycyjną i powszechnie stosowaną wentylację grawitacyjną, tak często spotykaną w naszych budownictwach. Wszystko za sprawą systemu kominowego, na którym owa wentylacja się opiera. Umożliwia ona przepływ tylko jednego strumienia powietrza regulowanego różnicą ciśnień wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Ponadto system ten nie zapewnia filtracji powietrza przedostającego się do domu, rezultatem czego stale wdychamy drobnoustroje, pyłki i wszelkie inne zanieczyszczenia, a nasz komfort maleje. System kominowy powoduje również szybkie wychładzanie się pomieszczeń. Decydując się na usługę montażu rekuperacji na terenie Będzina wykonywanej przez Klima Silesia, można znacznie podnieść swój komfort przebywania w danym budynku. Dzięki rekuperacji jakość powietrza znacznie się podnosi. Takie rozwiązanie to także energooszczędność, ponieważ rekuperacja zapewnia częściowe odzyskanie ciepła z powietrza, które jest odprowadzane na zewnątrz. Jeśli więc zależy Ci na podniesieniu komfortu w swoim domu lub biurze – skontaktuj się z nami! Działamy w miejscowościach takich jak Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Sosnowiec, Katowice, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Myszków, Tarnowskie Góry.

Montaż Rekuperacji Będzin

Na czym polega montaży systemu rekuperacji? Jest to zainstalowanie jednostki centralnej (rekuperatora) we wcześniej wybranej części domu lub biura. Kolejnym krokiem jest stworzenie kanałów wentylacyjnych odpowiedzialnych za ekonomiczne i bezpieczne powietrze w budynku. Jeden z kanałów ma za zadanie doprowadzanie powietrza do pomieszczenia — czyli czerpanie z zewnątrz — natomiast drugi będzie odpowiedzialny za wypychanie zużytego i zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz – wyrzutnia. Decydując się na rekuperację, należy również zainstalować nawiewy do pomieszczeń oraz wyciągi, ponieważ elementy te współpracują z wyrzutnią oraz czerpnią, w celu zapewnienia najlepszej możliwej jakości powietrza. Klima Silesia zapewnia kompleksową usługę – zapraszamy do kontaktu!

Serwis Rekuperatorów Będzin

Rekuperacja może być nazywana również wentylacją mechaniczną z możliwością odzyskiwania ciepła. Jest to doskonała alternatywa zarówno dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, jak i klasycznej klimatyzacji. W przypadku wentylacji grawitacyjnej, wielu z nas mogło zauważyć jedną, znaczącą wadę, a mianowicie wychładzanie się budynku, co jest szczególnie uciążliwe w porze zimowej i jesiennej. Na zmniejszenie komfortu osób przebywających w budynku wpływ może mieć również brak stałej wilgotności powietrza, co często jest nieuniknione w przypadku tejże wentylacji. Decydując się na montaż systemu rekuperacji, z łatwością unikniemy tych problemów, bezpośrednio wpływając na komfort wszystkich osób przebywających wewnątrz budynku. Usługi Klima Silesia wykonywane są dla osób będących mieszkańcami oraz właścicielami budynków znajdujących się w województwie śląskim. Dzięki naszej rekuperacji bez problemu można kontrolować ruch powietrza, które jest zarówno usuwane, jak i nawiewane do pomieszczeń, jednocześnie odzyskując jego ciepło. System pozwala mechanicznie kontrolować proces wymiany powietrza zużytego, pełnego zanieczyszczeń na nowe.

Nasza firma, poza dostarczeniem jednostki centralnej wentylacji mechanicznej wykona usługę montażu w budynkach o szerokim przeznaczeniu – od mieszkalnych po przemysłowe. To doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych oraz właścicieli budynków, ponieważ w prosty sposób możliwe jest obniżenie rachunków za ogrzewanie. Wiemy, jak ważne dla naszych klientów jest czyste, świeże powietrze. Właśnie dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług
KONKURENCYJNE CENY
WSZYSTKIE URZĄDZENIA POSIADAJĄ GWARANCJĘ
FACHOWA POMOC I DORADZTWO