montaż klimatyzacji śląsk

montaż Klimatyzacji Śląsk i serwis klimatyzacji

Montaż i serwis klimatyzacji Śląsk

Świadczymy usługi z zakresu montażu klimatyzacji oraz przygotowywania instalacji pod montaż klimatyzatorów. Klima Silesia to serwis klimatyzacji domowej, który może pochwalić się sporym doświadczeniem oraz wykwalifikowaną kadrą. Specjaliści Klima Silesia zagwarantują Państwu prawidłowy i estetyczny montaż. Posiadamy liczne certyfikaty oraz jesteśmy dystrybutorem takich marek jak LG, Rotenso, Daikin, Midea oraz wiele innych. Postaw na montaż i serwis klimatyzacji Śląsk!

Montaż klimatyzacji Śląsk

Montaż klimatyzacji na Śląsku to specjalność Klima Silesia. Działamy w promieniu 20 km od Będzina, w miastach takich jak: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Katowice, Myszków, Mysłowice, Czeladź, Tarnowskie Góry oraz Siemianowice Śląskie. Zapewniamy Państwu najwyższej jakości klimatyzatory czołowych producentów, szybki montaż oraz serwis klimatyzacji domowej – w domach, budynkach oraz biurach a także wsparcie techniczne. Zaufaj specjalistom, wybierz Klima Silesia i ciesz się sprawnym montażem klimatyzacji na Śląsku. Twój klimatyzator sprawa kłopoty? Skorzystaj z naszego serwisu klimatyzacji domowej – znajdziemy i naprawimy usterkę w atrakcyjnej cenie. Montaż klimatyzacji Śląsk to usługa dla ciebie!

Montowanie klimatyzacji Śląsk

Wybór i zakup klimatyzacji dla osób nieznających branży może być naprawdę sporym wyzwaniem. Montowanie klimatyzacji Śląsk to usługa, w której możesz na nas liczyć. Poznaj naszą ofertę klimatyzatorów, zadzwoń, opowiedz nam o swoich oczekiwaniach a my wspomożemy Cię w wyborze urządzenia, które spełni Twoje wymagania. Zachęcamy do umówienia się na spotkanie – nasi specjaliści zaprezentują wybrane modele i zaprezentują Państwu, szczegóły takie jak: miejsce, w którym montaż będzie najskuteczniejszy i najbardziej efektywny oraz alternatywy dla rozwiązań, które Państwa nie usatysfakcjonują. Na terenie Śląska oferujemy bezpłatny montaż klimatyzacji zakupionej w naszym sklepie. Podejmujemy się montażu klimatyzacji na Śląsku w przestrzeniach mieszkalnych, biurowych oraz użytku publicznego.

Naprawa klimatyzacji Śląsk

Naprawa klimatyzacji Śląsk to specjalność Klima Silesia. Zajmujemy się naprawą klimatyzacji w blokach i mieszkaniach, a także przestrzeniach użytkowych takich jak restauracje, sklepy czy też biura. Poza serwisem i naprawą klimatyzacji oferujemy również usługę konserwacji klimatyzatorów. Specjalizujemy się w naprawie urządzeń typu multi-split, split, klimatyzatorów ściennych, przypodłogowych oraz kasetonowych. Usługa, jaką jest naprawa klimatyzacji Śląsk jest niezwykle ważna, o czym wie każdy, kto posiada klimatyzację. To właśnie dzięki niej możemy cieszyć się przyjemnym chłodem w upalne dni w maksymalnie szybkim czasie od wystąpienia usterki. Naprawa klimatyzacji Śląsk? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 516 262 373 i umów się na spotkanie z naszymi specjalistami.

Serwis klimatyzacji na Śląsku

Serwis klimatyzacji jest przydatny nie tylko kiedy klimatyzator przestaje właściwie działać – regularne przeglądy pozwalają sprawdzić kondycję takich podzespołów jak wentylatory, wymienniki czy też filtry. Przeglądy techniczne i usługa, jaką jest serwis klimatyzacji Śląsk przynajmniej raz w roku mogą uchronić Państwa przed takimi szkodami jak zagrzybiały wentylator, nieprzewiewne filtry a także zalepione wymienniki – mają one wpływ na samopoczucie i zdrowie ale również na wysokość rachunków za prąd. Serwis klimatyzacji sprawnie wyczyści zakurzone filtry co automatycznie zmniejszy pobór mocy przez urządzenie a przy tym, również zapobiegnie rozpylaniu drobnoustrojów mogących gnieździć się w filtrach i wentylacji klimatyzatora. Serwis klimatyzacji Śląsk pozwala znacznie zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii. Klima Silesia to niezawodny serwis klimatyzacji na terenie Śląska – zapraszamy!

Serwis klimatyzacji domowej - efektywność przeglądów

Czystość oraz sprawność poszczególnych podzespołów mają olbrzymi wpływ na efektywność pracy klimatyzatora. Serwis klimatyzacji domowej pozwala utrzymać współczynniki sezonowej wydajności w normie a przy tym wydłużyć żywot samego urządzenia.  Serwis klimatyzacji domowej to proces polegający na:

  • kontroli parametrów pracy klimatyzatora lub urządzeń multi-split,
  • kontroli sprawności filtrów a następnie ich czyszczenie lub wymiana (w przypadku jednorazowych),
  • oczyszczeniu i dezynfekcji wymiennika jednostki wewnętrznej,
  • kontroli drożności instalacji skroplin i jej czyszczeniu,
  • sprawdzeniu stanu zabrudzenia bębna wentylatora,
  • dokładnym oczyszczeniu obudowy klimatyzacji,
  • oględzinach urządzenia w celu zniwelowania usterek mechanicznych (spawy instalacji, kontrola sprawności oraz dokręcenie przewodów, weryfikacja i naprawa ewentualnych ubytków w izolacji).

Serwis klimatyzacji domowej dezynfekuje i odgrzybia klimatyzator w celu zapewnienia bezpieczeństwa mikrobiologicznego w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie. Serwis klimatyzacji weryfikuje również otoczenie w celu upewnienia się, że przepływ powietrza nie jest w żadnym stopniu ograniczony. Każdorazowy serwis klimatyzacji pozwala Państwu przedłużyć żywotność urządzeń, z których Państwo korzystają.

Montaż klimatyzacji Śląsk - różne warianty montażu klimatyzacji typu SPLIT

SPLIT to szczególny rodzaj klimatyzatorów, który charakteryzuje się dwuelementową budową, na którą składają się jednostka zewnętrzna i wewnętrzna. Miejsce i sposób montażu klimatyzacji typu SPLIT może być naprawdę różny jednak jako specjaliści mamy doświadczenie w montażu jednostek zewnętrznych klimatyzatorów na balkonie, dachu lub elewacji budynku. Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora to przedsięwzięcie, które wymaga wyboru odpowiedniego miejsca – tylko właściwe ulokowanie klimatyzatora może zapewnić równomierne rozprowadzenie powietrza w budynku.

Montaż i serwis klimatyzacji Śląsk - klimatyzacja SPLIT

Warto mieć na uwadze, że wskazanym jest taki montaż klimatyzatora, żeby jego odległość od jednostki zewnętrznej była jak najmniejsza – jest to równoznaczne z efektywną pracą obydwóch podzespołów. W zależności od rodzaju jednostki zewnętrznej Klima Silesia montuje je w taki sposób, by umożliwić ich wydajną pracę a także łatwy dostęp do urządzenia w przypadku gdyby zaszła potrzeba jego serwisowania lub naprawy. W zależności od miejsca montażu jednostki wewnętrznej i przeznaczenia budynku klimatyzator zewnętrzny montowany jest na dachu, balkonie lub elewacji. Montaż i serwis klimatyzacji Śląsk to usługa, którą świadczymy dla większości modeli klimatyzatorów. Informacje na temat naszych usług chętnie podamy podczas rozmowy.

Chcesz wiedzieć więcej na temat usługi, jaką jest montaż klimatyzacji Śląsk? Skontaktuj się z nami!

Częste Pytania

Podstawowy montaż obejmuje:

 • Montaż jednostki wewnętrznej do 2,5 m wysokości.
 • Montaż podpory pod jednostkę zewnętrzną i zewnętrzną do wysokości 2,5 m od gruntu lub montaż na gumowych antywibracyjnych nóżkach na balkonie bądź tarasie.
 • Doprowadzenie zasilania do 5 m natynkowo do urządzenia od istniejącej instalacji elektrycznej lub gniazdka.
 • Montaż koryt do prowadzenia instalacji natynkowej/jednostki umiejscowione po przeciwnych stronach ściany – brak konieczności montażu instalacji w korytkach.
 • Pojedynczy przewiert przez ścianę niezbrojoną do grubości 50 cm. Wyprowadzenie instalacji skroplin grawitacyjnie, do 3 m.
 • Połączenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej przewodem sterującym do 3 m wraz z materiałem (natynkowo).
 • Połączenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej instalacją freonową do 3 m wraz z materiałem (natynkowo).
 • Zabezpieczenie instalacji miedzianej i elektrycznej oraz sterowania w zależności od materiałów (taśma aluminiowa/kauczukowa).
 • Wykonanie próżni w instalacji.

W celu realizacji niestandardowej klimatyzacji dodatkowo podejmujemy się poniżej wymienionych usług:

 • Odwiert w płycie żelbetowej, 
 • Dodatkowy metr instalacji (rurki miedziane, kabel sterujący, skropliny, korytka), 
 • Wykucie metra bruzdy na instalacje w cegle/pustaku, 
 • Wykucie metra bruzdy na instalacje w betonie zbrojonym,
 • Metr bruzdy na kabel zasilający w cegle/pustaku, 
 • Metr bruzdy na kabel zasilający w betonie zbrojonym,
 • Instalacja jednostki zewnętrznej na wysokości na wysokości od 3-8 m, 
 • Instalacja jednostki wewnętrznej na wysokości na wysokości od 3-6 m,
 • Dodatkowy przewiert przez ścianę niezbrojoną (średnica 65mm), 
 • Instalacja pompki skroplin, 
 • Instalacja modemu wifi.

  W związku z większym zakresem prac cena może ulec zmianie – zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

Urządzenia klimatyzacji typu split serwisujemy raz do roku. Serwis jest konieczny aby utrzymać gwarancję producenta

Serwis klimatyzacji kosztuje 150 zł. Przy większej liczbie urządzeń cena będzie niższa.

Każdy producent określa długość gwarancji. Przykładowo dla lg to 3 lata, Rotenso 5 lat a Midea aż 7 lat gwarancji.

Zgodnie z obowiązującym prawem podmiot montujący urządzenia klimatyzacyjne musi posiadać uprawnienia F-Gazowe. Samodzielny montaż klimatyzacji, wykonany przez osobę bez odpowiednich uprawnień, naraża Państwa na utratę gwarancji oraz może wpłynąć na nieprawidłową pracę urządzenia oraz szybką jego awarię.